Providing you the best range of rajasthan black granite, volakas white marble, bianco stona quartz, starry black quartz, uno beige quartz and ds dark gray quartz with effective & timely delivery.
₹ 75.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Black Galaxy |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Pure White |
| Form | Slab |
| Size | 48 x 96 inches |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Slabs |
₹ 477.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White Speckled |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 650.25 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 737.25 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | beige |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 771.75 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Dark Gray |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 961.50 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 300.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 477 / sq ft Get Latest Price
| Shape | slab |
| Color | Black Speckled |
| Cut | slab |
| Brand | AGL |
| Primary Colour | Black Speckled |
₹ 477.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White with Grey Veins |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 470.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Usage/Application | Cladding |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 17 mm |
| Size | 10 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Countertops |
| Color | Absolute Black |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 55 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Black Marquina |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 175 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 17 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Countertops |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 135.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Mist Black |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Steel Grey |
₹ 170.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/ Application | Flooring |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 105.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Cherry Brown |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 400.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 17 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Grey |
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Thickness | 20 mm |
| Form | Slabs |
| Application | Flooring |
| Color | Black |
| Size | 48 x 96 inches |
₹ 375.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 17 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Grey |
₹ 1056.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Unit Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 175.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Color | Multicolor |
| Form | Slab |
| Size | 48 x 96 inches |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Slabs |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Size | 18 x 18 inches |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 80.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Material | Sandstone |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Big Slab |
| Surface Finish | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 771.75 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Gray |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 50.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Big Slab |
| Surface Finish | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
₹ 305.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Cladding |
₹ 385.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
| Applications | Pathways |
₹ 415 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Pathways |
₹ 305.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18-25 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Black Galaxy |
| Usage/Application | Cladding |
₹ 305.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Color | Classic Gold |
| Form | Slabs |
| Size | 18 x 18 inches |
| Usage/Application | Wall Cladding |
₹ 330.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18-25 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Black Galaxy |
| Usage/Application | Cladding |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 315.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Apllication | Pathways |
₹ 600.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishes | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
₹ 330.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 165.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Form | Slab |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/ Application | Cladding |
| Color | Mint Green |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Form | Slab |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/ Application | Cladding |
| Color | Pista Green |
| Country of Origin | Made in India |
Nimesh Modi (Director)
Sharda Granite & Marble Pvt. Ltd.
Ocean Park, Near Nehru Nagar Circle, Satellite Road
Ahmedabad - 380015, Gujarat, India