We are a leading Wholesale Trader of kota river lining, kandla brown stone, dholpur red sandstone, kandla grey stone (dye natural), mp flute cnc stone slab and hexa cnc stone slab from Ahmedabad, India.
₹ 55 / sq ft Get Latest Price
| Size | 22"x 11" |
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Cladding |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
| Design | Checks |
₹ 115 / sq ft Get Latest Price
| Form | Slab |
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Dholpur Red |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 75.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | Text |
| Surface Finish | Natural |
| Usage/Application | Flooring |
| Stone Form | Blocks |
| Color | Ash Grey |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Big Slab |
| Surface Finish | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
₹ 600.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Big Slab |
| Surface Finish | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
₹ 600.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Big Slab |
| Surface Finish | Length 2'-10' , Width 2'-5' |
₹ 600.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Big Slab |
| Surface Finish | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
₹ 115.00 / sq ft Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Stone Form | Slabs |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
Nimesh Modi (Director)
Sharda Granite & Marble Pvt. Ltd.
Ocean Park, Near Nehru Nagar Circle, Satellite Road
Ahmedabad - 380015, Gujarat, India