We are a leading Wholesale Trader of black galaxy quartz stone, sahar storm quartz stone, camrola beige quartz stone, camrola graphite star quartz stone, sandalwood quartz stone and ming onyx quartz stone from Ahmedabad, India.
₹ 350 / Square Feet Get Latest Price
| Finish | Polish |
| Color | Black |
| Thickness | 12 mm |
| Size | 3120 x 1420mm |
| Application Area | Countertops, Kitchen Top, Flooring |
| Material | Quartized |
| Design | pearl |
| Brand | AGL |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 12mm, 15mm, 18mm, 20mm |
| Size | 10 x 4 feet, 10 x 4.75 feet |
| Material | Quartized |
| Brand | AGL |
| State | Gujarat |
| Usage/Application | Countertops |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | 80% quartz, rest 20% are resin, hardener and color pigments |
| Application Area | Floor, Vanity Top etc |
₹ 595.00 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15mm - 20mm |
| Color | Beige |
| Usage/Application | Table Top |
| Material | Artificial Quartz Stone Polish |
| Origin | Quartz |
| Size | 3150 x 1450mm |
| Water Absorption | No |
| Brand | Camrola Quartz Stone |
| Cut And Polish | Polish |
| Finish | Polish |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Sq ft
₹ 400 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Color | Grey |
| Brand | Camrola Quartz |
| Material | Quartz |
| Water Absorption | No |
| Supplier | Ahmedabad |
| Finish | Polish |
| Available | Yes |
| Usage/Application | Countertops |
| Size | 3150 x 1450 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 sq ft
Quartz - Camrola Graphite Star Quartz Stone
Quartz (Sparkle) slabs are being used for Counter Top, Cladding, Flooring etc, for aesthetic looks and innovative surfaces. It is available in different thickness 12mm, 15mm, 18mm & 20mm with wide and beautiful shades. Two sizes are available 10’ x 4’ & 10’ x 4.75’. Composition of quartz are 80% natural quartz and 20% are resin, hardener and colour pigments. It is easy to cut and gives very glittering & beautiful look to the Floors, Vanity Top etc. Ideally recommend for interior use. We keep ready stock of all running shades and we also supply quartz in cut sizes also.
₹ 725 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15mm, 20mm, 30mm. |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Countertops |
| Size | 3150 x 1450mm |
| Stone Type | Indian Stone |
| I Deal In | New Only |
| Material | Quartz |
| Brand | Camrola Quartz Ltd. |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 750 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Application Area | Countertops |
| Stone Type | Artificial Quartz Stone |
| Material | Quartz |
| Brand | AGL |
| Usage/Application | Kitchen |
| Packaging Size | Pallets |
| Size | 3120 x 1420mm |
| Water Absorption | No |
| Finish | Polish |
| Packaging Type | Slabs |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 400 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 18mm |
| Material | Quartz |
| Size | 3120 x 1420 |
| Water Absorption | No |
| Brand | AGL |
| Finish | Polish |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 725 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Color | Brown |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Kitchen Top |
| Material | Quartz Stone Polish |
| Brand | Camrola Quartz |
| Size | 3150 x 1450 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Sq ft
₹ 495 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15-20mm |
| Material | Quartz |
| Product Type | Artificial Quartz Stone |
| I Deal In | New Only |
| Design | Red Sparkle |
| Brand | Camrola Quartz Stone |
| Water Absorption | No |
| Finish | Polish |
| Usage/Application | Countertops |
| Size | 3150 x 1450mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 565 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 12mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Countertops |
| Size | 3120x1420mm |
₹ 345 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 345.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Soft white |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 360.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Taupe Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 450.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Warm grey |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 477.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black with White Veins |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 684.75 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 684.75 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Gray |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 737.25 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Gray |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 918.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 961.50 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Gray |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 1056.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 1203.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 1359.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 1359.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | green |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 965.00 / Sq ft Get Latest Price
| Design | Satuario |
| Surface Finish | Polish Slabs |
| Usage/Application | Flooring & Table Top |
| Size | 3150x1450mmx20mm |
| Material | Quartz Stone Polish |
| Brand | Camrola Quartz |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Sq ft
Quart slabs are being used for Counter Top, Cladding, Flooring etc, for aesthetic looks and innovative surfaces. It is available in different thickness 20mm with wide and beautiful shades. Cmposition of quartz are 80% natural quartz and 20% are resin, hardener and colour pigments. It is easy to cut and gives very glittering & beautiful look to the Floors, Vanity Top etc. Ideally recommend for interior use. We keep ready stock of all running shades and we also supply quartz in cut sizes also.
₹ 300.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Beige |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 300.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Dark Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 300.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 300.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Textured Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 300.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Mid Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 345.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 345.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Light Beige |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 345.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Light Taupe |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 345.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Warm Tan |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 345 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Light Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 345.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Dark Grey Speckled |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 360.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 360.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 399.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 399.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Warm Beige |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
Nimesh Modi (Director)
Sharda Granite & Marble Pvt. Ltd.
Ocean Park, Near Nehru Nagar Circle, Satellite Road
Ahmedabad - 380015, Gujarat, India