We are a leading Wholesale Trader of premium black granite, coffee brown granite, d grey granite, kandla brown stone, chocolate brown stone and raw silk granite from Ahmedabad, India.
₹ 165 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 17 mm |
| Size | 10 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Black Galaxy |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 17 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Coffee Brown |
| Usage/ Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 105.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Steel Grey |
₹ 9.00 / sq ft Get Latest Price
| Form | Block |
| Thickness | 25 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Dark Brown |
₹ 60.00 / sq ft Get Latest Price
| Form | Block |
| Thickness | 25 mm |
| Surface Finish | Natural |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Chocolate Brown |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 17 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/ Application | Flooring |
| Color | Gold |
| Usage/Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 160.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Lavender Blue |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 385.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Cladding |
| Country of Origin | Made in India |
Nimesh Modi (Director)
Sharda Granite & Marble Pvt. Ltd.
Ocean Park, Near Nehru Nagar Circle, Satellite Road
Ahmedabad - 380015, Gujarat, India