Our product range includes a wide range of desert sand quartz slab, uno dark gray specta quartz, gold dust quartz, winter gray specta quartz, classic calacatta quartz and royal star quartz.
₹ 684.75 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 737.25 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Gray |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 961.50 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Gold Dust |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 1056.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Gray |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 1203.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 345.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Dark Grey Speckled |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 477.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Soft Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 477.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Dark Grey with White Veins |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 345.00 / sq ft Get Latest Price
| Shape | Slab |
| Color | Ivory |
| Cut | slab |
| Brand | AGL |
| Primary Colour | Ivory |
₹ 450 / sq ft Get Latest Price
| Grade | Snow White |
| State | Solid |
| Usage/Application | Ceramic |
| Color | White |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Thickness | 15mm & 20mm |
| Brand | AGL |
₹ 961.50 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Unit Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 1359.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Unit Size | 3275x1460mm |
| Brand | Specta |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Form | Big Slab |
| Surface Finish | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Flooring, Cladding, Paving, Landscaping |
₹ 1876.50 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Brand | Specta |
| Size | 3275x1460mm |
Nimesh Modi (Director)
Sharda Granite & Marble Pvt. Ltd.
Ocean Park, Near Nehru Nagar Circle, Satellite Road
Ahmedabad - 380015, Gujarat, India