Leading Wholesale Trader of jodhpur sandstone slabs, white mint stone, dholpur stone slab, matrix sandstone slab, kandla grey stone (river, natural) and grey mint stone from Ahmedabad.
₹ 85.00 / sq ft Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 18 mm |
| Application | Flooring, Cladding, Paving, Landscaping |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
| Type | Sandstone |
₹ 220.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Form | Block |
| Surface Finish | Natural |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Big Slab |
| Surface Finish | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Sandstone |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
| Applications | Flooring, Cladding, Paving, Landscaping |
₹ 75.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | Text |
| Surface Finish | Natural |
| Usage/Application | Flooring |
| Stone Form | Blocks |
| Color | Ash Grey |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 330.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Form | Block |
| Surface Finish | Natural |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
₹ 240.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Natural |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Stone Name | Purfery Sandstone |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
| Type | Sandstone |
₹ 85.00 / sq ft Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Stone Name | Chocolate Sandstone Slab |
| Thickness | 18 mm |
| Type | Sandstone |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
₹ 135.00 / sq ft Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 18 mm |
| Type | Sandstone |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
| Application | Flooring, Cladding, Paving, Landscaping |
₹ 100.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
Nimesh Modi (Director)
Sharda Granite & Marble Pvt. Ltd.
Ocean Park, Near Nehru Nagar Circle, Satellite Road
Ahmedabad - 380015, Gujarat, India