Providing you the best range of grey maple quartz, designer kota stone, kota brown honey natural, ivory chiffon granite, black granite (machine-cut) stone and kota brown limestone with effective & timely delivery.
₹ 300.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Grey maple |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 3100mm x 1400mm |
| Brand | AGL |
₹ 150.00 / sq ft Get Latest Price
| Size | 22"x 11" |
| Thickness | 25 mm |
| Usage/Application | Cladding |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishes | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
₹ 100.00 / sq ft Get Latest Price
| Size | 22" x 10" |
| Thickness | 25 mm |
| Usage/Application | Cladding |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishes | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25.00 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Pathways, paving |
| Size | Length- 2'-10', Width- 2'-5' |
| Color | Black |
| Finishes | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting, Linen etc. |
| thickness | 18-25mm |
₹ 95 / sq ft Get Latest Price
| Form | Slab |
| Surface Finish | Honed |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
| Application and usages | Flooring, Cladding, Paving, Landscaping |
₹ 100.00 / sq ft Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Stone Form | Slabs |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Sandstone |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 18 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slabs |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | Text |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Stone Form | Blocks |
| USES | Pathways, paving |
₹ 50.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Form | Block |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 165.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Wall Cladding |
| Size | 48 x 96 inches |
| Color | Golden Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 295.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Big Slab |
| Surface Finish | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Form | Slab |
| Size | 8 ft * 3 ft |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/ Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 115.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Size | Length 2'-10' and Width 2'-5' |
| Form | Slab |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishes | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
₹ 115 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Pathway |
| Size | Length 2'-10' and Width 2'-5' |
| Shape | Block |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishes | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Surface Finish | Natural |
| Usage/Application | Flooring |
| Size | 600 x 400 x 14mm |
| Color | Gold |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Block |
Nimesh Modi (Director)
Sharda Granite & Marble Pvt. Ltd.
Ocean Park, Near Nehru Nagar Circle, Satellite Road
Ahmedabad - 380015, Gujarat, India