Our product range includes a wide range of kota stone by sharda granite and marble pvt. ltd., rainbow sandstone slab, jaisalmer yellow limestone, mint white sandstone, k grey natural and mandana natural stone.
₹ 12.00 / sq ft Get Latest Price
| Size | 22"x 11" |
| Thickness | 25 mm |
| Usage/Application | Cladding |
| Color | Greenish-grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Limestone |
₹ 125 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
| Type | Sandstone |
| Application | Flooring, Cladding, Paving, Landscaping |
₹ 135 / sq ft Get Latest Price
| Finishes | Polished |
| Form | Slab |
| Thickness | 18 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Honed |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 85.00 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Flooring |
| Stone Form | Slabs |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
| Finishes Available | Polish, Leather, River, Flamed, Honed, Lapotra, Shot blast, Chiseled |
₹ 55.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Form | Block |
| Usage/Application | Flooring |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
₹ 330.00 / sq ft Get Latest Price
| Finishes | Polished |
| Form | Slab |
| Thickness | 25 mm |
| Usage/Application | Wall Cladding |
| Size | 6" x 6" |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600.00 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Stone Name | CNC |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishes | Polished, Honed, Flamed, Leathered, Canvas, Lapatto, Chiseled, River, Shot Blasting , linen |
| Color | GRAY |
Nimesh Modi (Director)
Sharda Granite & Marble Pvt. Ltd.
Ocean Park, Near Nehru Nagar Circle, Satellite Road
Ahmedabad - 380015, Gujarat, India